Srbija napunila mrežu Katara

Nogomet 11. nov 202120:31 0 komentara
REUTERS/Novak Djurovic

Fudbaleri Srbije pobijedili su u prijateljskoj utakmici selekciju Katara sa 4:0. Duel na stadionu "Rajko Mitić“ u Beogradu poslužio je kao posljednja provjera pred odlučujući kvaklifikacioni meč sa Portugalom u nedjelju u Lisabonu.

Saša Lukić je prvijencem u dresu A reprezentacije doveo Srbiju u vodstvo u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Na samom startu drugih 45 minuta golove su u rasponu od samo jednog minuta postigli Luka Jović i Dušan Vlahović tek što je ušao u igru.

Konačan rezultat postavio je Sergej Milinković Savić u 83. minutu.

Odličan utisak na golu ostavio je njegov brat Vanja Milinković Savić, kome je to bio debi u A selekciji.

Srpski fudbaleri nisu igrali punom snagom, ali su prikazali efikasnu igru i zasluženo pobijedili rivala. Mnogo važnije od rezultata protiv Katara bilo je da selektor Dragan Stojković iskoristi meč da još jednom proveri formu igrača i izabere najbolji tim za odlučujući duel protiv Portugala u nedelju u Lisabonu.

Orlovi  14. novembra gostiju na stadionu Svjetlosti gdje će im najverovatnije biti potrebna pobjeda (večeras Portugal gostuje Republici Irskoj) da bi dikretno obezbijedili plasman na Mundijal.

Katar je kao domaćin Svjetskog prvenstva 2022 priključen kvalifikacionoj grupi A gdje igra prijateljske mečeve sa svim selekcija iz grupe.