Superkup Italije: Moćni Inter zakazao finale sa Napolijem

Nogomet 19. jan 202422:09 0 komentara
Inter/Facebook

Fudbaleri Intera na ubjedljiv način plasirali su se u finale Superkupa Italije gdje će igrati protiv aktuelnog šampiona Napolija.

Nerazzuri su opravdali ulogu favorita i u polufinalnom duelu u Riyadhu više nego zasluženo savladali ekipu Lazija.

Utakmica u glavnom gradu Saudijske Arabije završena je rezultatom 3:0 (1:0).

Rimljani nisu uspjeli da pruže jači otpor, izabranici Simonea Inzaghia mogli su da slave i mnogo ubjedljiviji trijumf protiv njegovog bivšeg kluba.

Inter je poveo u 17. minutu pogotkom Marcusa Thurama poslije sjajne asistencije Federica Dimarca.

Prednost je duplirao Hakan Calhanoglu iz penala u 49. minutu. Prethodno je veteran Pedro nesmotreno startovao na Lautaru Martinezu u šesnestercu Lazija, što je potvrđeno iz VAR sobe.

Konačan rezultat postavio je u 87. minutu rezervni igrač Davide Frattesi. Prethodno ga je pravovremeno proigrao Henrikh Mkhitaryan.

Mogli su Nerazzuri do još nekoliko pogotka, dva puta su pogađali okvir gola, Nicolo Barella u prvom, Lautaro Martinez u drugom poluvremenu.

Inter će se za trofej Superkupa Italije boriti proziv Napolitaca, koji su dan ranije identičnim rezultatom savladali Fiorentinu (3:0). Finale je na programu u ponedjeljak, 22. januara u Saudijskoj Arabiji.