Sve manje nade za Džeku i Krunića: Galatasaray upisao 15. trijumf zaredom (VIDEO)

Nogomet 26. apr 202421:40 0 komentara

Fudbaleri Galatasaraya upisali su novu pobjedu u 34. kolu turske Superlige i pobjegli Fenerbahčeu za sedam bodova u turskom prvenstvu.

Ovaj put je tim iz Istanbula bio boljei od Adane Demirspor rezultatom 0:3.

U prvom poluvremenu domaćein je donekle i mogao parirati lideru na tabeli i samim tim što sniu primili pogodak unijeli su neizvjesnost u utakmicu.

Ipak, u drugom poluvremenu nije više bilo ni snage, ni sreće da se zaustave Icardi i kompanija.

Povela je Galata nakon 53 minute golom Ziyecha nakon asistencije Mertensa, a samo devet minuta kasnije na 2:0 je povisio Demirbay.

Konačnih 0:3 postavio je Argentinac Mauro Icardi, koji je pogodio u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Galata sada ima 93 boda na tabeli, sedam više od Fenerbahčea, četiri kola prije kraja. Adana je na 11. mjestu sa 41 osvojenim bodom.