“Teško je ovo objasniti“: Alonso u nevjerici zbog magije Leverkusena

Nogomet 28. apr 202414:06 0 komentara

Nevjerovatno je šta fudbalerima Bayera iz Leverkusena polazi za rukom ili bolje reći nogom ove sezone.

“Farmaceuti“ su u subotu ponovo bili nadomak poraza protiv Stuttgarta (2:2), ali su uspjeli da se izvuku, u 96. minutu su izborili remi i tako došli do 46. uzastopnog meča bez poraza u svim takmičenjima.

Stuttgart je vodio sa 0:2 golovima Fuchriha i Undava, da bi na 1:2 smanjio Adli na asistenciju Grimalda. Iako se činilo da će Leverkusen doživjeti poraz, sve se promijenilo u posljednjim sekundama meča kada je Andrich dao izjednačujući gol.

Iako je Leverkusen već osvojio titulu u Budensligi, trener Xabi Alonso je bio oduševljen novim uspjehom.

“Ne dešava se ovo često u fudbalu. Teško je ovo objasniti. Nisam mogao da vjerujem da smo ovo opet uradili“, izjavio je Alonso.

Bio je ovo čak deseti put ove sezone da je Leverkusen stigao do pobjede ili remija nakon 90. minuta.