Topnici se opraštaju od titule, Brighton ih ponizio na Emiratesu

Nogomet 14. maj 202319:40
Action Images via Reuters/John Sibley

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 36. kola engleskog prvenstva Brighton and Hove Albion je kao gost svladao Arsenal sa 3-0 (0-0), a tim porazom domaći sastav se praktički oprostio od sna o osvajanju naslova prvaka.

Gosti iz Brightona poveli su nakon kombinacije Ekvadoraca, Estupinan je u 51. minuti ubacio, a nečuvani Enciso glavom pogodio mrežu.

Pitanje pobjednika riješio je Undav u 86. minuti nakon što se do njega odbila lopta od sunarodnjaka Grossa, da bi konačni rezultat postavio Estupinan u šestoj minuti sudačke nadoknade.

REUTERS/David Klein

Ovom pobjedom Brighton je skočio na šesto mjesto ljestvice sa 58 bodova, jednim više od sedmog Tottenham Hotspura i osme Aston Ville, a usto ima i dvije utakmice manje odigrane te je nadomak plasmana u eurokupove sljedeće sezone.

Kako Arsenal do kraja sezone ima za odigrati još dvije utakmice, Cityju je za osvajanje devetog nalsova prvaka Engleske, a trećeg zaredom potrebna još samo jedna pobjeda u tri nastupa koliko im je preostalo.