Tottenham ponižen, Newcastle nastavlja svoju bajku

Nogomet 23. apr 202316:58 0 komentara
REUTERS/Scott Heppell

U dva nedjeljna meča 32. kola Premijer lige Newcastle je veoma ubjedljivo nadigrao Tottenham, a ubjedljiv trijumf upisao je i West Ham na gostovanju Bournemouthu.

Za samo 19 minuta u prvom poluvremenu, od 2. do 21. minuta Newcastle je postigao pet golova.

Počelo je tako što je Hugo Lloris odbranio udarac Joelintona u drugom minutu, ali je uspio samo da odbije loptu na koju je sjajno natrčao Jacob Murphy i poslao je u desne rašlje za 1:0.

Poslije toga su se golovi za ekipu  nizali kao na traci. Fabian Schar je u šestom minutu poslao dobar centaršut u kazneni prostor, a Joelinton ovoga puta matira Llorisa.

Tri minuta kasnije, Murphy je ponovo prvi na odbijenoj lopti i ponovo je šalje u mrežu. U 19. minutu u strijelce se upisao i Alexander Isak koji postiže i peti gol za Newcastle samo dva minuta kasnije.

Na poluvremenu je Cristijan Stellini zamijenio Llorisa i uveo Forstera, a Harry Kane je u 49. minutu smanjio zaostatak svog ima na 1:5 nakon dobrog solo prodora. Nije ni promjena golmana pomogla Pijevcima, Callum Wilson je postigao šesti gol za domaće samo minut nakon što je ušao u igru umesto Isaka.