Trabzon prekinuo veliki pobjednički niz Fenera, Džeko bez gola, Višća asistent (VIDEO)

Nogomet 04. nov 202319:13 0 komentara
Trabzonspor

Fudbaleri Trabzonspora priredili su veliko iznenađenje i u 11. kolu turske Superlige savladali Fenerbahce sa 2:3.

Prekinuta je tako serija Fenera od 20 mečeva na kojima su slavili, a posljednji poraz do večeras porazili su 11.07. ove godine u prijateljskom susretu protiv Crvene Zvezde.

Poveo je Trabzon u 10. minuti, a strijelac je bio Paul Onuachu nakon asistencije Edina Višće.

Nadali su se navijači domaće ekipe da će njihov tim zaigrati mnogo bolje u drugom dijelu, ali je na samom startu uslijedio novi šok.

Nakon svega nekoliko sekundi igre u drugom dijelu Ozdemir je pogodio fantastično nakon jedne odbijene lopte.

Samo minut kasnije iskoristili su igrači Trabzona grešku u odbrani Fenera, Višća kreirao novi napad, a na kraju Nicolas Pepe pogodio nakon asistencije Omura.

Fener je do kraja susreta uspio da smanji prednost Trabzona. Dva gola sa bijele tačke postigao je Dušan Tadić (61’ i 90’).

Kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko igru je napustio u 80. minuti kada ga je zamijenio Mert Muldur.

Fener je nakon ovog poraza drugi na tabeli sa 30 bodova, i bodom manje u odnosu na Galatasaray koji ga je poslije pobjede nad Kasimpasom preskočio na tabei. Trabzonspor je 4. sa 19 bodova.