UEL: Novi kiks Juventusa, Sevilla razbila PSV

Nogomet 16. feb 202323:00 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

U jednoj od najzanimljivijih utakmica u večerašnjem programu Evropske lige, Juventus je na domaćem terenu odigrao samo 1:1 protiv francuskog Nantesa.

Stara dama je bila bolji protivnik tokom cijele utakmice, a u vodstvo su stigli već na početku utakmice. U 13. minuti Chiesa je odlično asistirao, a Vlahović pospremio loptu u mrežu.

Nastavio je Juventus dominirati i u drugom dijelu, ali hladan tuš za domaće stiže u 60. minuti kada Nantes dolazi do poravnanja preko Blasa. Odmah u narednoj akciji, raspoloženi Chiesa odlično šutira, ali je pogodak spriječila prečka. Na kraju, konačnim ishodom mnogo zadovoljniji može biti francuski tim.

U preostale tri utakmice, sigurnu pobjedu je zabilježila Sevilla nad PSV-om 3:0. Monaco je pobijedio Bayer rezultatom 3:2, a Sporting je u Lisabonu iznenađujuće odigrao neriješeno protiv Midtjyllanda 1:1.

Uzvratni mečevi igraju se naredne sedmice.