United pao sa penala u 98. minutu: McAllister presudio “Crvenim đavolima”

Nogomet 04. maj 202323:35 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

Fudbaleri Brightona pobijedili su Manchester United sa 1:0 golom iz penala u samoj završnici meča u jedinoj utakmici Premijer lige odigranoj u četvrtak uveče.

Bio je to izvrstan meč, koji je na kraju odlučen penalom koji je skrivio Luke Shaw igranjem rukom u šesnaestercu, u 95. minutu. Tri minuta kasnije Alexis McAllister bio je siguran sa bijele tačke, a nedavno je Brighton izgubio od Uniteda u polufinalu FA kupa baš na penale.

Prethodno smo vidjeli prilike na obje strane i čak 38 udaraca ka golu oba tima. Najbliži golu za Brighton– do penala – bio je Mitoma, čiji je udarac odbranio De Gea, a na drugoj strani najbliži pogotku bili Rashford, Antony i Martial.

Ovom pobjedom Brajton je napredovao na šesto mjesto na tabeli sa 55 bodova, a United je četvrti sa 63 – plasman u Ligu šampiona i dalje je izvestan za Đavole, ali poraz svakako ne prija.