United pobijedio City u finalu FA Kupa i došao do trofeja za kraj tegobne sezone (VIDEO)

Nogomet 25. maj 202417:56 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Fudbaleri Manchester Uniteda okončali su tegobnu sezonu, pobjedom nad gradskim rivalim Cityjem 2:1 na Wembleyju u finalu FA Kupa.

Tek što je utakmica počela već su krenula uzbuđenja. Erling Haaland pao je petercu Manchester United, nakon duela sa Lisandrom Martinezom, ali glavni arbitar Andrew Madley nije vidio elemente za penal.

Prvi udarca ka golu Stefana Ortege uputio je Alejandro Garnacho, na isteku devete minute  okršaja na Wembleyju.

Uslijedio je mirniji period utakmice, a onda na isteku pola sata igre, kardinalna greška Joška Gvardiola. Hrvatski reprezentativac se nije razumio sa golmanom Ortegom i prebacio je loptu preko svog golmana, a svje je pratio Garnacho i doveo “crvene đavole” do 1:0. Tražili su igrači Pepa Guardiole ofsajd, ali gol je bio regularan.

Osam minuta kasnije poništen je gol Marcusu Rashfordu zboog ofsajda, ali već u narednom napadu Ten Hagovi fudbaleri vodili su 2:0. Prelijepu akciju započeo je Garnacho, koji je uposlio Brunu Fernandesea, a Portugalac se našao u situaciju u kojoj bi svaki fudbaler šutirao, međutim veznjak Uniteda nesebično i majstorski je servirao sve Mainoou, koji matira nemoćmnog Ortegu.

Poslije deset minuta igre u drugom poluvremenu, tresla je prečka nakon šuta Haalanda. Nastavio su “Građani” sa napadima. Novu priliku imao je Walker, ali se ispriječio Onana dobrom odbranom. Zatim još jedna velika šansa Foden, završila je pored gola.

Odgovorili su “Đavoli” preko Garnacha, ali njegov šut ukrotio je Ortega.

Drugi put na meču Haaland je tražio penal, ali ga nije dobio. Zatim se ponovo pokazao na visini zadatka Onana poslije udarca Walkera.

Sve što su uspjeli igrači Manchester Cityja je pogodak Dokua tri minute prije kraja.

Glavni arbitar produžio je sedam minuta, ali promjene rezultata nije bilo.

Nakon razočavarajućeg osmog mjesta u Premiershipu, Manchester United koliko toliko je spasio sezonu slavljem u najstarijeg fudbalskom takmičenju svijeta.