Velež savladao Igman i upisao prvi trijumf u nastavku sezone

Nogomet 17. mar 202421:51 0 komentara

Fudbaleri Veleža upisali su trijumf u 23. kolu Premijer lige protiv Igmana rezultatom 2:0 i tako upisali prvi trijumf u nastavku šampionata.

Nakon početnog ispitivanja snaga Velež je zaprijetio u 10. minuti preko Vehabovića. Šutirao je veznjak Rođenih sa nekih 20 metara, ali i pored gola.

Dvije minute kasnije Velež stiže do prednosti. Vehabović uputio centaršut Ćeman to odbranio uz pomoć stative, ali na odbijenu loptu natrčao Haskić i matirao golmana Igmana.

Prijetio je u 19. minuti Vehabović još jednom iz slobodnog udarca, ali pored gola.

Prvu prijetnju Igman napravio je u 21. minuti kada je Džanković šutirao, ali je odbrana domaćeg tima veoma dobro imtervenisala.

U 25. minuti prijetio je i Ante Hrkać iz slobodnjaka veoma silovito, no lopte je otišla pored gola Ćemana.

Sjajnu igru Velež je krunisao u 36. minuti susreta. Hrkać se lijepo oslobodio čuvara i sa nekih 20 metara pogodio mrežu Igmana.

Minut kasnije Suljić se oslobodio čuvara i šutirao, ali lopta od Suljića otišla u korner.

U drugom dijelu dosta mirniji meč, kao da su timovi samo čekali završetak. Prijetio je Velež u nekoliko navrata preko Suljića i Haskića, ali se rezultat nije mijenjao pa je Velež prekinuo loš niz.

Velež je nakon ovog trijumfa 3. na tabeli sa 39 bodova, dok je Igman 11. sa 23 boda.