Verbalni sukob nakon derbija, pogledajte svađu fudbalera Liverpoola i Guardiole (VIDEO)

Nogomet 25. nov 202315:41 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Veliki engleski derbi između Manchester Cityja i Liverpoola završen je bez pobjednika 1:1.

Propustili su Građani nekoliko izglednih prilika, ali su do prednosti stigli u 27. minuti susreta. Ake je “lažnjakom” izbacio Alexander-Arnolda, uposlio Erlinga Haalanda, a ovaj iskoristio nespremnost odbrane Liverpoola i rutinski matirao Alissona.

Drugo poluvrijeme donijelo je također uzbudljiv nogomet. City je u 79. minuti imao priliku riješiti pitanje pobjednika. Doku se poigrao sa Matipom, odigrao povratni pas za Haalanda koji sa svega par metara šutira, ali Alisson brani.

U narednom napadu Redsi su kaznili promašaj Haalanda. Diaz je povukao napad Liverpoola, odigrao na stranu za Salaha – Egipćanin u sredinu za Alexander-Arnolda koji sjajnim udarcem matira Edersona.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, dogodila se neprijatna scena na terenu. Fudbaler Liverpoola Darwin Nunez ušao je u verbalni sukob sa trenerom domaće ekipe Pepom Guardiolom, a napadača Redsa su morali smirivati Klopp i ostatak stručnog štaba.