Villa demolirala Brighton i poslala jasnu poruku Zrinjskom

Nogomet 30. sep 202315:45 0 komentara
REUTERS/Chris Radburn

Fudbaleri Aston Vile su u sjajnoj formi, a to su dokazali u u prvom meču sedmog kola Premijer lige.

Ekipa Unaija Emerija je na “Villa Parku” deklasirala Brighton rezultatom 6:1 i sa 15 bodova na trećem mjestu izjednačila se sa današnjim rivalom, hitom engleskog šampionata.

Tim iz Birminghama je već posle pola sata igre imao nevjerovatna tri gola viška, tako da je preostalih sat vremena bilo samo odrađivanje posla.

Mrežu gostiju načeo je Ollie Watkins u 14. minutu, isti igrač je ubrzo po drugi put matirao Jasona Steelea, da bi Pervis Estupinan u 26. minutu autogolom donio Aston Villi nedostižnih 3:0.

JOŠ SPORTA

Talentovani Ansu Fati je na poluvremenu dobio šansu u gostujućem timu, a već u 50. minutu igrač koji je ljetos iz Barselone došao na pozajmicu u Brighton postigao je debitantski pogodak na Ostrvu.

Watkins je sjajno izdanje krunisao i trećim golom u 65. minuti, odnosno četvrtim u sedam mečeva Premier lige ove sezone, a goleadu je zapečatio Douglas Luis u sedmom minutu sudijske nadoknade.

Bio je ovo peti uzastopni trijumf Ville protiv Brightona, a ovom pobjedom su Englezi uputili i oštro upozorenje Zrinjskom, s kim Villa igra u okviru grupne faze Konferencijske lige.