Watford se izvukao u 90.+5, Southampton ubjedljiv

Nogomet 06. jan 202418:48 0 komentara
screenshot

U udarnom terminu, u subotu od 16 sati, odigrano je deset utamica trećeg kola FA Kupa.

Blackburn – Cambridge United 5:2 (3:2)

Blackburn je bio izuzetno raspoložen u meču protiv Cembridgea.

Poveli su gosti golom Lancastera u šestim minutu, da bi Semi Szmodicz uzvratio u 23. Samo tri minuta kasnije, Cambridge ponovo vodi, ovoga puta preko Kaikaija.

Uslijedio je dvostruki odgovor irskog igrača u redovima Blackburna. Do odlaska na odmor Szmodisz je kompletirao hat-trick.

Sigurdson je povisio na 4:2, a za 5:2 je gol postigaoo Leonard.

Gillingham – Sheffield United 0:4 (0:2).

Osula je dao dva gola u prvom poluvremenu, a nadovezao se sa dva gola u drugom Mekati.

Anel Ahmedhodžić nije nastupio za svoj klub.

Hull – Birmingham 1:1 (0:1)

Jutkijevič je donio Birminghamu rano vodstvo, igrao se 18. minut, i gosti su imali plasman dalje u džepu sve do 87. minuta kada je Hullu ponavljanje meča donio Jakob.

Newport – Eastleigh 1:1 (0:0)

Gosti su od 38. minuta igrali sa desetoricom igrača nakon što je direktan crveni karton dobio Langston.

Clarke je doneo Newportu prednost, ali Eastleigh se nije predao i pogotkom Maguiera sa bijele tačke u 81. minutu je izborio ponovljeni meč.

Norwich – Bristol Rovers 1:1 (1:1)

Ponoviće Norwich i Bristol utakmicu. U prvom duelu su golovi viđeni u prvih 17 minuta i poslije toga – ništa. Poveo je Norwich preko Barnesa u 12. minutu, a pet minuta kasnije je Ward dao gol za, ispostaviće se, konačnih 1:1.