Westfalen se poklonio Reusu, Demirović i ekipa primili petardu, Stuttgart diše Bayernu za vratom (VIDEO)

Nogomet 04. maj 202417:40 0 komentara

Odigrana su još četiri susreta 32. kola Bundeslige. Kao i obično, sve utakmice koje se igraju subotom od 15.30 mogli ste da gledate u Multiprenosu (na SK1), a neke od njih i pojedinačno na ostalim kanalima.

Bundesligu gledajte ekskluzivno na Sport Klubu.

Stuttgart – Bayern 3:1

Izabranici Sebastiana Hoenessa su poveli pogotkom Leonidasa Stergijua u 29. minutu.

Bayern je izjednačio osam minuta kasnije golom Harryja Kanea.

Mogli su Bavarci i do potpunog preokreta – izanbranici Thomasa Tuchela su imali situaciju tri na dva u kontri u 80. minutu, ali je udarac Aleksandra Pavlovića izblokiran.

Već u 83. minutu je stigla kazna – Silas je uputio centaršut na drugu stativu, tamo dobro glavom reagovao Jeong i matirao Manuela Neuera za 2:1.

Pobjedu domaćih potvrdio je upravo asistent prethodnog pogotka – Silas – upisavši se u trećem minutu nadoknade.

Borussia Dortmund – Augsburg 5:1

Prošarao je sastav Edin Terzić ne bi li svoje redovne startere odmorio za revanš susret dvomeča polufinala Lige šampiona protiv Paris Saint Germaina – samo je golman Kobel zaigrao od starta, dok su u polju bili isključivo rezervisti.

Napadač Borussije Youssoufa Moukoko je u četvrtom minutu „otvorio konto“ miljenika Žutog zida.

Malen je postigao drugi gol za domaće u 20. minutu.

Ruben Vargas je umanjio zaostatak u 32. minutu.

Izabranici Edina Terzića su povisili na 4:1 pogotkom Marca Reusa u 34. minutu.

Domaći su postigli i peti gol kada je u 64. minuru postigao Felix Nmecha.

Ovacije čitavog Westfalena dva minuta kasnije dobio je Marco Reus – koji je nedavno obelodanio da će napustiti Milionere kada mu aktuelni ugovor istekne na kraju sezone. Reus je tada ustupio mjesto na terenu Julianu Brandtu.

Ermedin Demirović upisao je cijeli meč za Augsburg.