Wolfsburg do boda u finišu – gubi li Union korak?

REUTERS/Fabian Bimmer

U posljednjoj utakmici 24. kola njemačke Buneslige vidjeli smo uzbudljiv meč na “WolfsWagen”, a domaći Wolfsburg remizirao je 1:1 (0:0) sa ekipom Union Berlina.

Bio je ovo četvrti meč zaredom u kojem tim iz prijestolnice nije došao do pobjede (tri remija i poraz u ovom periodu), pa je sada Union četvrti na tabeli sa 45 bodova, koliko imaju i Freiburg i Leipzig.

Sa druge strane, Wolfsburg je na 35 bodova i nastavlja potjeru za mjestom koje vodi u Evropu – trenutno je šestoplasirani Eintracht udaljen pet poena.

Osjetio je domaćin da će moći da iznenadi bolje rangiranog rivala na domaćem stadionu. Bili su domaći opasniji rival u prvom poluvremenu, a u istom maniru je započeo i u nastavku.

Međutim, tada Union Berling, praktično “ni iz čega” dolazi do penala, koji je skrivio Josuha Guilavogui. Sigurno je jedanaesterac izveo doskorašnji fudbaler Celtica Josip Juranović, pa gosti vode sa 1:0 od 72. minuta.

Djelovalo je da će Union doći do bodova, ali u 84. minutu lepim šutem bod ekipi Nika Kovača donosi Patrick Wimmer, kojem je za šut sa ivice šesnaesterca asistirao Amerikanac Kevin Paredes.

U narednom kolu Wolfsburg će gostovati Stuttgartu, dok će Berlinci dočekati Frankfurt.