Xabi Alonso pravi ozbiljnu priču: Četvorka Leverkuzena (VIDEO)

Nogomet 24. sep 202318:21 0 komentara
REUTERS/Edith Geuppert

Bayer Leverkuzen nastavlja potjeru za minhenskim Bayernom. Ekipa Xabija Alonsa ostvarila je novu pobjedu pošto je u petom kolu Bundeslige savladala Heidenheim na svom terenu 4:1.

Sada je već jasno da niti bod u direktnom duelu protiv Bayerna nije slučajan, kao ni pobjede u preostala četiri kola. Baskijac je napravio ozbiljnu mašineriju, koja bi mogla da bude najozbiljniji konkurent “vječitom“ šampionu za Salataru.

Seriju golova nastavio je Victor Boniface, koji je u devetom minutu doveo domaćina u vodstvo. Ipak, u 58. minutu uzvraća novajlija, a strijelac je Dinkci.

Radost Heidenheima potrajala je pet minuta, pošto je u 63. minutu Bayer ponovo vodio. Strelac je bio Hoffman. Drugim golom, a ukupno šestim u sezoni, Boniface je sa penala u 74. minutu povisio na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Adli u 82. minutu.