Yamal i Lewandowski za novu pobjedu Barce u La Ligi

Nogomet 24. aug 202421:12 0 komentara
REUTERS/Nacho Doce

Barcelona je po drugi put ove sezone slavila sa 2-1, a u drugom kolu La Lige ekipa Hansija Flicka svladala je Athletic Bilbao kao domaćin na Olimpijskom stadionu Lluis Companys.

Vodeći pogodak za katalonsku momčad postigao je Lamine Yamal u 24. minuti. Gosti su izjednačili u 42. minuti, a strijelac iz kaznenog udarca bio je Ohian Sancet. Pobjedu Barceloni donio je Robert Lewandowski pogotkom u 75. minuti.

Barcelona je produžila niz domaćih prvenstvenih utakmica bez poraza od Athletica. Momčad iz Bilbaa nije slavila u najvećem katalonskom gradu još od rujna 2021.

Barcelona se tako bodovno izjednačila sa Celtom Vigo na vrhu ljestvice sa šest bodova. Po četiri boda imaju Villarreal i Osasuna. Athletic je s jednim bodom pao na 15. poziciju.

Nogometaši Osasune došli su do prve pobjede u novoj sezoni španjolske La Lige svladavši u Pamploni Mallorcu sa 1-0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Ruben Garcia u 55. minuti.

U subotu će još igrati Espanyol – Real Sociedad i Getafe – Rayo Vallecano (21.30).