Željo se u finišu susreta spasio poraza, Selimović heroj Plavih (FOTO)

Nogomet 26. nov 202314:52 0 komentara
N1/F.Z.

U 15. kolu Premijer lige BiH Željezničar je dočekao Posušje, a meč je završen neriješenim rezultatom 1:1.

N1/F.Z

Prvi na meču zaprijetili su fudbaleri gostujuće ekipe. Rozić je šutirao sa distance, ali lopta ide daleko pored gola Željezničara. Veliku priliku Željezničar je imao u 12. minuti. Ćosić je probio po lijevoj strani i uputio dobar centaršut, Krpić je bio najviši i glavom šutirao direktno u golmana Posušja.

Nešto kasnije ponovo na drugoj strani pokušava Rozić. Uputio je udarac sa 20-ak metara no nije bilo problema za Muftića. Posušje u vodstvo dolazi u 32. minuti. Kamenar je fantastično pogodio iz slobodnog udarca sa skoro 25 metara.

N1/F.Z.

U finišu prvog dijela sjajna prilika za Plave. Mekić je iskoristio grešku odbrane gostiju, namjestio se i šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali lopta odlazi malo pored desne stative.

N1/F.Z.

Odmah u nastavku prijeti Željo. Drljo je pokušao sa 20 metara, lopta ide pored gola Galića. U 69. minuti Bojević je orpobao svoj udarac, ali opet bez problema za golmana Galića.

Kolosalnu priliku gosti su promašili u 70. minuti. Mandić se sjurio prema golu Željezničara, prevario Kosorića, izašao jedan na jedan sa Muftićem, probao je napadač gostiju prebaciti golmana, ali lopta odlazi malo pored gola.

U finišu meča dvije velike prilike za Želju. Pokušao je dva puta Krpić udarcem glavom, ali bez uspjeha. U sudijskoj nadoknadi Željo dolazi do poravnanja. Nakon centaršuta Boljevića, Selimović pogađa za 1:1.

Sloga je u duelu odigranom u Modriči porazila Zvijezdu sa 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Baranov.