Zmajice ubjedljivo poražene od Švedske u prvom duelu baraža Lige nacija

Nogomet 23. feb 202414:53 0 komentara
Nogometni savez Bosne i Hercegovine

U okviru baraža za UEFA A Ligu nacija ženska reprezentacija na terenu Trening centra NS/FS BiH u Zenici odigrala je prvu utakmicu protiv ženske reprezentacije Švedske.

Protiv Švedske ženska reprezentacija BiH igrala je dva puta i oba puta je poražena u susretima u kojima bh. reprezentativke nisu uspjele postići niti jedan gol. Ni u trećem međusobnom duelu Zmajice nisu uspjele postići pogodak, a Šveđanke su slavile rezultatom 0:5.

U prvi susret baraža protiv Švedske, reprezentacija BiH je ušla sa sljedećim sastavom: J. Gvozderac, G. Slišković, M. Milinković, M. Hasanbegović, D. Spasojević, M. Nikolić, M. Aleksić, M. Jeličić, E. Šabanagić, A. Hadžić i A. Kršo.

Na samom početku susreta, tačnije u 6. minuti gol postižu Šveđanke golom koji je postigla Madalene Janogy.

Sredinom prvog poluvremena sreća za bosanskohercegovačke reprezentatitvke jer Šveđanke u jednom od napada pogađaju iz neposredne blizine pogađaju prečku. Tražile su Šveđanke jedanaesterac u 27. minuti, ali se ispostavilo da je start Glorije Slišković bio besprijekoran i da nije bio za najstrožiju kaznu.

Igrala se 41. minuta susreta kada je dosuđen korner za Švedsku, Jonna Anderson je centrirala, a u kaznenom prostoru najbolje se snašla Janogy koja je postigla novi gol glavom i donijela Šveđankama prednost od 0:2.

U drugom poluvremenu konstantacija snaga na terenu identična, Šveđanke mnogo bolje. Pitanje pobjednika pogotkom u 76. minuti riješila je Filippa Angeldal,  četiri minuta poslije za potpuni potop Zmajica mrežu pogodila Paulina Hammarlund.

Do kraja susreta mreža Bosne i Hercegovine zatresla se još jednom kada je nespretno autogol postigla golmanica Jelena Gvozderac.

Revanš susret u Švedskoj igra se 28. februara u 18:30.