BiH poražena od Tunisa i skoro izgubila šanse za prolaz

EPA

Rukometaši Bosne i Hercegovine su večeras poraženi od reprezentacije Tunisa 27:24 i tako skoro izgubili šanse za plasman u naredni krug takmičenja na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Kataru.

N1

U napetoj i izjednačenoj borbi, rukometni “Zmajevi” su poraženi od favoriziranog Tunisa i tako jedan meč prije kraja grupne faze skoro izgubili šanse za prolaz u naredni krug takmičenja.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH u prvom poluvremenu bili su Malinović sa četiri i Toromanović s tri gola, dok je Boughanmi predvodio Tunis sa šest golova.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 15:14 za Tunis.

Drugo poluvrijeme

N1

Drugo poluvrijeme je počelo golom za BiH kojim je rezultat izjednačen, a seriju odbrana je nastavio Burić koji je do tog momenta upisao četiri odbrane.

Početak drugog poluvremena je protekao u znaku nekoliko spornih sudijskih odluka koje su, čini se, kasnije koštale reprezentaciju BiH.

Nakon pet minuta drugog poluvremena, Tunis odlazi na plus tri, 18:15 a BiH ostaje sa četiri igrača na terenu.

Imala je BiH šansu da izjednači rezultat u 47. minutu kada lopta koju je uputio Vražalić odlazi u prazno, a to koriste rukometaši Tunisa i odlaze na plus dva.

Do izjednačenja BiH ipak dolazi u 52. minuti kada Vranješ trči kontru i postiže gol za 22:22. Bosanac na kormilu Tunisa Hasanefendić je bio primoran da pozove minut odmora.

Vodstvo BiH donosi Čelica nakon još jedne sjajne odbrane golmana Burića, a na plus dva BiH ide u 55. minutu golom Senjamina Burića sa devet metara.

Ključni trenutak meča desio se dvadesetak sekundi kasnije, kada Toromanović dobija isključenje od dvije minute i tako BiH ostaje bez dva igrača u polju. Prethodno je Burić sjajno odbranio šut reprezentativca Tunisa.

EPA

Tunis je došao vodstvo od dva gola razlike manje od dvije minute prije kraja i srušio snove reprezentacije BiH o plasmanu u naredni krug. Vražalić je promašio čistu situaciju za izjednačenje.

Konačni rezultat bio je 27:24.