EYOF: Takmičenje pri kraju

Ostali sportovi 15. feb 201914:10 > 14:17
N1/Ilustracija

Selekcije Norveške osvajač je zlatne medalje u mješovitoj štafeti u biatlonu na Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF).

Štafetu su na Dvorištima trčale po dvije muške i ženske izmjene, s tim što su dječaci trčali na 7,5 kilometara, a djevojčice na šest.

Norveški tim je ostvario najbolji rezultat s ukupnim vremenom 1:26:58,5 sati. Srebrna medalja je pripala Francuskoj, koja je od pobjedničke selekcije bila sporija 1:10,0 minuta. Bronzano odličje otišlo je u Finsku koja je zaostala za Norveškom 1:37,4 minutu.

EYOF 2019: Mix reprezentacija Francuske osvojila zlatnu medalju u paralel slalomu

Mix reprezentacija Francuske osvojila je zlatnu medalju u paralel slalomu alpskog skijanja posljednjeg takmičarskog dana na Evropskom omladinskom olimpijskom festivalu (EYOF) “Sarajevo i Istočno Sarajevo 2019”, javlja Anadolu Agency (AA).

U današnjoj trci voženoj na Bjelašnici učestvovalo je 16 ekipa, a u finalu Francuska je bila uspješnija od Austrije. U borbi za bronzanu medalju nacionalni tim Norveške pobijedio je Njemačku.

Večeras u Istočnom Sarajevu svečanom ceremonijom, koja počinje u 19 sati, bit će zatvoren EYOF 2019.

EYOF 2019: U mješovitoj štafeti ski tračanja slavila Norveška

Reprezentacija Norveške slavila je na Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF), koji se održava u Sarajevu i Istočnom Sarajevu, u disciplini ski trčanja mješovita štafeta četiri puta pet kilometara, prenosi Anadolu Agency (AA).

Norveška je cijelim tokom trke, koja je održana danas na Igmanu, vodila veliku borbu sa Rusijom i Švajcarskom, ali je na kraju uspjela prva proći kroz cilj. Ruska selekcija je osvojila srebrnu medalju sa zaostatkom od 4,4 sekunde, dok je bronza pripala švajcarskom timu koji je od pobjednika bio sporiji za 12 sekundi.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagram i UŽIVO na ovom linku.