Bh. hokejašice ubjedljivo poražene od Srbije

Ostali sportovi 23. mar 202219:35 1 komentar
Screenshot

Ženska hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u durgom kolu Svjetskom prvenstvu III-B divizije od domaće selekcije Srbije sa ubjedljivih 5:1.

Zmajice su prvi gol primile u samom finišu prve trećine. Strijelac je bila Benčić. Naš tim se do tog trenutka držao veoma dobro, a čini se da je nakon tog pogotka sve krenulo nizbrdo.

Hokejašice Srbije meč su praktično riješile u drugoj trećini. Pogađale su Vrhoci, Vastag i Milodanović.

Kapić je postigla jedini gol za Bosnu i Hercegovinu u sedmoj minuti treće četvrtine, ali je Srbija preko Stanić već u narednom napadu postigla i peti gol.

Ovo je bio drugi meč za naš tim ikada, a Zmajice su jučer protiv Izraela upisale i prvu, historijsku pobjedu.

U drugom susretu naše grupe Estonija je nešto ranije danas deklasirala Izrael sa 10:0.

Nakon dva odigrana kola Estonija je prva na tabeli sa 6 bodova, Bosna i Hercegovina i Srbija imaju po 3, dok je Izrael posljednji bez bodova.