BiH ostvarila i drugu pobjedu na Zlatnoj ligi nacija, bez većih problema savladana Srbija

Ostali sportovi 24. maj 202421:42 0 komentara

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci ostvarila je i drugu pobjedu na Zlatnoj ligi nacija koja se održava u Sarajevu. Bez većih problema savladali su reprezentaciju Srbije rezultatom 3:0, te nastavili sa sjajnom igrom u pohodu na odbranu titule.

Obje reprezentacije dobro su počele utakmicu i do rezultata 6:6 ekipa Srbije je pružala dostojan otpor, ali je uslijedila serija na krilima Adnana Manke i Sabahudina Delalića, da bi Stevan Crnobrnja sa uvezanih 9 poena donio veliku prednost za kraj prvog seta koji je završen rezultatom 25:12.

U drugom setu bh. tim je nastavio sa odličnom igrom pa je set završen rezultatom 25:11, da bi u trećem setu Srbija povela sa šest razlike. Sjajnom igrom Durana bh. tim je uspio izjednačiti, ali je Srbija i u nastavku nastavljala sa vodstvom. Ipak, nakon što je selektor Mahmutović napravio nekoliko izmjena i vratio većinu igrača sa početka meča, bh. zlatni momci ipak uspjeli doći do 25:21 i konačnih 3:0 u setovima.

U ostalim mečevima današnjeg dana reprezentacija Njemačke je takođe ostvarila drugu pobjedu obzirom da su bili bolji od Poljske sa 3:0 (26:24, 25:18, 25:19), dok je reprezentacija Hrvatske ostvarila prvu pobjedu i to nad reprezentacijom Ukrajine rezultatom 3:1 (23:25, 25:15, 25:22, 25:22) u tijesnom i zanimljivom meču.

Sutra se nastavlja takmičenje, a prve utakmice su na rasporedu od 9 sati kada će igrati reprezentacije Hrvatske i Njemačke. Reprezentacija Bosne i Hercegovine prvi meč će igrati u 11 sati protiv ekipe Poljske, dok će derbi sutrašnjeg dana igrati naša ekipa igrati protiv Njemačke. Ova utakmica zakazana je za 16 sati, a direktan TV prenos omogućen je na BHRT.