Dominacija Švicarki u Val-d'Isereu, Muzaferija ne može biti zadovoljna današnjim nastupom

Ostali sportovi 16. dec 202312:31 0 komentara
FRANÇOIS-XAVIER MARIT / AFP

Predstavnice Švicarske Jasmine Flury i Joana Haehlen dominirale su u utrci spusta na stazi u francuskom Val-d'Isereu, u drugoj utrci spusta FIS Ski World Cupa.

Jasmine Flury slavila je s vremenom 1:43:47, a njena sunarodnjakinja završila je trku na drugoj poziciji sa 22 stotinke zaostataka.

Treći stepenik pobjedničkog postolja pripao je Corneliji Huetter iz Austrije, koja je za pobjednicom kasnila 24 stotinke.

Sofiga Goggia bila je četvrta, Ilka Štuhec iz Slovenije zauzela je mjesto broj pet.

Naša Elvedina Muzaferija startala je s brojem 33 i utrku završila na pretposljednjem 47. mjestu sa zaostatkom od 4.64 sekunde u odnosu na prvoplasiranu Flury.

“Ne mogu biti zadovoljna, jer znam da mogu bolje. Nažalost rezultat je dobrim dijelom takav i zbog tehničkih problema s pripremom skija za ovu trku. Staza je teška i jako duga.Sutra nas očekuje Super-G, nadam se i bolji plasman”, poručila je Muzaferija.