FIS nije nagradio podvig Elvedine Muzaferije, nakon brojnih pritužbi objasnili i zašto

Ostali sportovi 19. feb 202415:44 0 komentara
Fabrice COFFRINI / AFP

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija proteklog vikenda ispisala je zlatne stranice bh. sporta ostvarivši u Crans-Montani najbolji rezultat kada je u pitanju historija našeg skijanja.

Elvedina je u utrci spusta startovala kao 28., a na kraju je zauzela sjajno 4. mjesto. Samo 11 stotinki dijelilo je od podijuma, a izmamila je oduševljenje brojnih ljubitelja alpskog sporta.

Priredila je naša skijašica istinsko čudo i mnogi su smatrali da će dobiti nagradu “Weekly warrior” koju organizacija Svjetskog kupa (FIS) dodjeljuje takmičaru koji je napravio najveći podvig.

Posebno se to očekivalo jer je na prvom spustu u petak stigla do 18. mjesta, dok je u superveleslalomu osvojila 16. mjesto iako je startovala kao 46.

Ipak, to se nije dogodilo i FIS je odlučio nagraditi Italijanku Teresu Runggaldier.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Audi FIS Ski World Cup (@fisalpine)

Ona je osvojila 11. mjesto, pa je nakon toga uslijedilo nezadovoljstvo brojnih fanova.

Iz FIS-a su istakli kako je Muzaferija dobila posebnu objavu povodom četvrtog mjesta, te da zbog toga nagrada ostaje u rukama italijanske skijašice, te da se odluka neće mijenjati.