Kriechmayr prekinuo Kildeovu dominaciju u spustu

Ostali sportovi 15. dec 202215:25 0 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo

Austrijski skijaš Vincent Kriechmayr pobjednik je trke spsuta vožene u četvrtak u Val Gardeni.

Kriechmayr je sjajnom vožnjom stazu prešao za 1:25.44, ipak samo za 0.11 sekundi brže od drugoplasiranog Švicarca Marka Odermata.

Sjajan je bio i trećeplasirani Kriechmayrorv sunarodnjak Matias Mayer koji je kroz cilj prošao sa 0.13 sekundi zaostatka u odnosu na današnjeg pobjednika. Zanimljivo je da je prvih deset takmičara završilo u manje od pola sekunde razlike.

REUTERS/Leonhard Foeger

Bila je ovo treća trka spusta ove sezone, a Kriechmayr je uspeo da prekine niz od dve pobjede Aleksandera Amodta Kildea koji je u Val Gardeni zauzeo peto mjesto.

Najbolje plasirani skijaš iz regiona bio je Slovenac Miha Horbat na 46. mjestu (1:27.00). Njegov zemljak Martin Čater zauzeo je 50. mjesto (1:27.27).

U generalnom plasmanu Odemart sada ima 600 poena, ispred Kildea koji ima 425 i Kriechmayra sa 252. Četvrti je Mayer sa 246, a peti Lukar Braten sa 215.

U poretku spsuta, prvi je Kilde sa 245 bodova, slede Odemart sa 220, Kriechmayr sa 169 i Mayer sa 160.