Lana Pudar ostala bez medalje: Sjajna Mostarka završila na četvrtom mjestu

Ostali sportovi 08. okt 202318:33 0 komentara
REUTERS/Issei Kato

Lana Pudar najbolja bosanskohercegovačka plivačica zauzela je četvrto mjesto mjesto u finalu Svjetskog kupa discipline 100 metara delfin.

Zlato je pripalo Kineskinji Zhang sa vremenom 56:76, Koehler iz Njemačke bila je druga, a bronza je otišla u ruke Huske iz Amerike. U drugoj polovini trke Lana je dodala gas i na kraju završava kao četvrta sa 1.54 sekunde zaostatka za pobjednicom Zhang Yufei.

Medalja joj je izmakla za sekundu, koliko je brža od nje bila Amerikanka.

Printscreen

Lana je bila najmlađa učesnica finala, s obzirom na podatak da su sve plivačice imaju 20 i više godina, a bh. takmičarka svega 17.

Mostarska sirena već ima medalju na ovom takmičenju, kada je osvojila bronzu na 200 metara delfin prije nekoliko dana.