Lavreysen ostao kralj sprinta, Talijankama zlato u madisonu

Ostali sportovi 09. aug 202420:06 0 komentara
REUTERS/Agustin Marcarian TPX IMAGES OF THE DAY

Nizozemac Harrie Lavreysen (27) potvrdio je titulu najbržeg biciklista na pisti obranivši naslov olimpijskog pobjednika u sprintu.

Lavreysen je u finalu pojedinačnog natjecanja sprintera sa 2-0 svladao Australca Matthewa Richardsona (25). Za “letećeg Nizozemca” ovo je drugo zlato na ovogodišnjim Igrama, bio je i članom zlatne nizozemske reprezentacije u momčadskom sprintu te je time ponovio uspjeh otprije tri godine iz Tokija kada je također osvojio zlata i u momčadskoj i u pojedinačnoj konkurenciji.

Uz četiri olimpijska zlata Lavreysen ima i 13 naslova svjetskih prvaka, od toga pet uzastopnih u pojedinačnom sprintu.

Broncu je osvojio Britanac Jack Carlin (27) koji je u dvoboju za treće mjesto sa 2-1 svladao Nizozemca Jeffreyja Hooglanda.

Naslov olimpijskih pobjednica u madisonu za biciklistice osvojile su Talijanke Chiara Consonni i Vittoria Guazzini koje su u kaotičnom finalu sakupile 37 bodova, 17 u sprintovima i 20 zbog preticanja konkurencije za jedan krug. Srebro su osvojile Britanke Neah Evans i Elinor Barker koje su svojih 31 bodova osvojile isključivo u sprintovima, dok su brončane Maike van der Duin i Lisa van Belle sa 28 bodova, osam u sprintovima i 20 za preticanje konkurencije. Četvrte su ostale Amerikanke sa 18 bodova, a pete Francuskinje sa 17.