Mostar SG Staklorad nije uspio, Hovocubo ide dalje

Ostali sportovi 30. okt 202121:40 0 komentara
N/FSBiH

Futsaleri Mostar SG Staklorada poraženi su u susretu 3. kola glavne runde grupe 8 UEFA-ine Lige prvaka od nizozemske ekipe Hovocubo rezultatom 4-1.

Gosti iz Nizozemske su poveli sa dva veoma brza gola u desetoj minuti. Najprije je Velseboer zatresao mrežu Galića, da bi nekoliko sekundi kasnije isto učinio i Charraoui. Asistent za oba pogotka bio je Mossaoui.

Tri minute kasnije gol za Mostar SG Staklorad postiže Kalajdžić na asistenciju Radmilovića.

Imao je Mostar do kraja susreta nekoliko izglednih prilika, ali lopta nažalost nije pronašla put do mreže gola Steta.

Nizozemci su potvrdili prolaz dalje minut prije kraja susreta postigavši dva pogotka, a strijelci su bili Attahiri i Velseeboer.

Tako će Hovocubo nastaviti takmičenje među 16 najboljih futsal selekcija Starog kontinenta, dok će se bh. predstavnik okrenuti domaćem takmičenju i borbi za odbranu titule prvaka Bosne i Hercegovine.