SP: Slovenija preko Crne Gore do kote tri

Ostali sportovi 22. jan 202317:27 0 komentara
REUTERS/Kacper Pempel

Rukometaši Slovenije pobijedili su Crnu Goru u posljednjem meču na Svjetskom prvenstvu sa 31:23 (15:8), obezbijedili su treće mjesto u grupi i plasman od 9. do 12. mjesta, što može da bude od velikog značaja kada je riječ o mjestu u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Mađarska je savladala Zelenortska Ostrva sa 42:30 (22:15), pa je ostala u igri za plasman u četvrtfinale.

Najefikasniji u sastavu Slovenije, bili su Vlah sa šest, Novak sa pet, odnosno Mahovšček i Dolonec sa po tri gola. Kod Crne Gore, Vujačić je postigao pet, Miloš Vujović, Simić i Lasica po četiri.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u prvom poluvremenu. Crna Gora je promašila dva sedmerca, pet, šet zicera, imala je pet izgubljenih lopti, a Slovenija je serijom lakih golova stekla sedam golova viška – 15:8. U nastavku, Crna Gora je nastojala da stigne do egala, ali…

Podsjećanja radi, plasman u četrtfinale, obezbijedile su selekcije Francuske, Španije, Njemačke, Norveške, Egipta, Švedske i gotovo sigurno Danske, koja bez mjesta u TOP 8, može da ostane jedino ukoliko izgubi od Egipta, a Hrvatska pobedi Bahrein sa više od 20 golova razlike, a zaista je teško povjerovati u takav epilog.

Slovenija i Crna Gora će već u martu ove godine igrati baraž mečeve za plasman na Evropsko prvenstvo, na kojem će se dijeliti još dvije vize sa mjesta u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Selekcije koje su stigle do četvrtfinala imaju mesto u kvalifikacijama, a linija može da se spusti za još dva mjesta, pod uslovom da neka od evropskih selekcija iz četvrtfinala, stigne do titule prvaka Evrope.

TT News Agency via REUTERS

Mađarska je pobijedila Zelenortska Ostrva, ostala je u igri za plasman u četvrtfinale, ali mora da čeka na epiloge duela između Švedske i Portugala, odnosno Islanda i Brazila.