Turska savladala Srbiju i osvojila titulu prvaka Evrope!

Ostali sportovi 03. sep 202322:37 0 komentara
CEV

Ženska odbojkaška reprezentacija Turske savladala je u velikom finalu selekciju Srbije i tako zakoračila na krov Evrope.

CEV

Turska je u velikom finalu savladala  Srbiju sa 3:2 u setovima i tako stigla do velikog trijumfa.

Rezultat po setovima glasio je 25:27, 25:21, 22:25, 25:22, 15:13, a mogli smo uživati u sjajnom finalu.

Prvi set od početka do kraja neizvjestan. Desilo bi se da se neka reprezentacija na kratko odvoji na dva poena plusa, ali uglavnom bi se odmah gubila ta prednost. Srbija je stekla 18:15, međutim Turska se brzo vratila i čak prva došla do set lopte – 24:23. Ipak, Srbija je em spasila tu set loptu, em je uspjela na krilima Tijane Bošković da preokrene i prvi set osvojile su Srpkinje 27:25.

U drugom su Turkinje vodile od početka do kraja i nisu pružile ekipu Giovanija Guidettija nikakvu šansu. Dobile su taj dio igre 25:21. A podjednako jako su krenule u trećem setu. Vodile su 15:9, a u završnicu ušle sa prednošću 19:15. Djelovalo je da je set gotov i da će Turska voditi 2:1.

Ali tako nisu mislile srpske odbojkašice. Mina Popović stala je na servis liniju, iskočila je Katarina Lazović i Srbija pravi veliku seriju od sedam poena za preokret 22:19. Turska nije mogla da se vrati od toga i Srbija je vodila 2:1.

Četvrti set donio je veliku borbu. Izjednačenu, koju su na kraju odlučila dva čelendža. Prvi kod rezultata 18:18, drugi kod 19:19. Inicijalne odluke bile su u korist Srbije, ali su oba čelendža bila uspješna i Turska je vodila 20:19. Poslije toga uslijedio je odličan servis i poen za 21:19 i set je tada praktično odlučen. A odluka o šampionu Evrope pala je u taj-brejku.

Turska je povela 5:3, ali je Srbija potom osvojila dva vezana poena. I od tada se igralo poen za poen. A onda ponovo uspješan čelendž Santarelija kod rezultata 10:10, a pa odličan blok Gunes i Turska je povela 12:10. Tu prednost je Turska zadržala i postala prvi put šampion Evrope.