U 34. godini života preminuo Neil Currey, bodibilding scena u šoku

Ostali sportovi 13. sep 202321:45 0 komentara
Neil Currey (N1)

Poznati bodibilder i bivši takmičar Mr. Olympije Neil Currey preminuo je u 34. godini. Milos Sarcev, Curreyjev bivši trener, potvrdio je vijest o smrti nazvavši je "apsolutno šokantnom" i "srceparajućom".

Uzrok smrti je nejasan, iako prema nekim navodima bodibilder je izvršio samoubistva.

“Generation Iron” navodi kako je Currey debitovao u bodibildingu na Svjetskom prvenstvu 2017. i završio na petom mjestu.

Kasnije se takmičio “na nekim od najvećih scena u ovom sportu”, osvojivši zlato na New York Pro 2022. da bi iste godine učestvovao na takmičenju Mr. Olympia, šest godina nakon što je postao profesionalac.

Currey je te godine završio na 16. mjestu u kategoriji Classic Physique, navodi US Sun.

Mr. Olympia je zlatni standard za bodibilding i pokrenuo je karijeru Arnolda Schwarzeneggera, koji je osvojio titulu sedam puta.

RX Muscle, koji sebe smatra liderom u vijestima o bodibildingu, objavio je poruku na Instagramu:

“Ošamućeni i ožalošćeni tragičnom viješću da je Neil Currey preminuo u dobi od 34 godine. Prenosimo naše najiskrenije i najdublje saučešće Neilovoj porodici, prijateljima i svim njegovim fanovima širom svijeta”.

Kanadski bodibilder Fouad Abiad pohvalio je Curreyja rekavši da je “njegova radna etika bila neprevaziđena” i da je “imao toliko potencijala koji je još uvijek bio neiskorišten”.