Austrija je najljepša priča EP, ostali neporaženi i protiv domaćina Njemačke

Rukomet 20. jan 202422:17 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

Rukometaši Njemačke i Austrije remizirali su 22:22 u meču grupe I.

Imali su Austrijanci u prvom poluvremenu i +4 u dva navrata, ali prvih 30 minuta igre završeno je vodstvo Austrije (11:12).

U drugom poluvremenu slična situacija, s obzirom na činjenicu da je selekcija Aleša Pajvoića imali i maksimalnih +5 (16:21) srednom drugog dijela, ali na kraju utakmica je okončana rezultatom 22:22.

Prvo ime susreta bio je njemački rukometaš Knorr Juri sa šest pogodaka, a briljirao je i Andreas Wolff sa 14 odbrana.

S druge strane još bolju izvedbu na golu Austrije imao je Constantin Mostl sa čak 17 odbrana, a najbolji strijelac Austrijanaca bio je odlični Mykola Bilyk sa pet pogodaka.

Sada je za reprezentaciju Hrvatske matematika jasna. U ludom scenariju Vatreni moraju pobijediti Island i Njemačku, a da Mađarska upiše dva poraza u naredna dva susreta, te da Austrijanci ne osvoje više od boda protiv Francuske i Islanda.