Dramatična završnica prve polufinalne utakmice Eura, Francuska nakon produžataka u finalu

Rukomet 26. jan 202419:42 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

Rukometna reprezentacija Francuske prvi je finalist Evropskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj. Slavili su Trikolori protiv Švedske nakon produžetaka rezultatom 34:30.

REUTERS/Cathrin Mueller

Imali su Šveđani zaostatak od 6 golova na poluvremenu (17:11), ali su sjajnim drugim poluvremenom stigli do preokreta i imali rezultat koji ih vodi u finale do posljednje sekunde.

Francuzi su posljednju šansu imali iz deveterca koji je na spektakularan način izveo Elohim Prandi i meč odveo u produžetke.

Tamo su se bolje našli Francuzi i izborili veliko finale.

Najefikasniji u sastavu Francuske bili su Hugo Descat sa osam, Dika Mem sa šest, Nedim Remili sa pet, Ludovic Fabregas četiri, junak meča, Elohim Prandi tri. Kod Švedske, Felix Claar je postigao devet, Hampus Vane i Max Darj po pet golova.

Mađarska je pobijedila Sloveniju u borbi za peto mjesto sa 23:22, a u drugom polufinalu, snage će odmjeriti Danska i domaćin šampionata Evrope, Njemačke.