Francuzi jure prema polufinalu: Karabatić i društvo sredili Island

Rukomet 20. jan 202417:14 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

Francuska rukometna reprezentacija na vrhu je grupe I Evropskog rukometnog prvenstva.

Drugo kolo grupe I Evropskog rukometnog prvenstva otvoreno je pobjedom Francuske protiv Islanda rezultatom 39:32 (17:14).

Poslije ovog trijumfa Francuzi su na šest bodova i milimetar su udaljeni od osvajanja jednog od prva dva mjesta koja vode u polufinale dok su Islanđani na začelju grupe bez bodova i ostale su im samo teoretske šanse.

Island je idući protiv Hrvatske, u trećem kolu ove grupe.

Pobjeda trostrukih prvaka Evrope nijednog trenutka nije došla u pitanje. Tokom prvih 30 minuta igre, najveću prednost koje su imali, iznosila je četiri gola, a na odmor su otišli sa tri pogotka prednosti. U nastavku su održavali sigurno vodstvo, da bi u finišu u potpunosti razbili Island.

Richardson i Fabregas predvodili su Francusku sa po 6 golova do trijumfa, a istakao se i na golu Samir Bellahcene sa 12 odbrana.

S druge strane, Islanđani su imali trojicu igrača sa po 6 pogodaka: Rikhardsson, Kristjansson i Vidarsson. Na golu Hallgrimsson je zabilježio sedam odbrana.