Alcaraz se malo mučio, ali na kraju slavio u tri seta, rutinska pobjeda Medvedeva

Tenis 01. jul 202417:41 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Treći nosilac na Wimbledonu, prošlogodišnji šampion, Carlos Alcaraz slavio je u meču prvog kola protiv kvalifikanta Marka Lajala.

Dva sata i 24 minuta trajao je ovaj duel u kome je Španac slavio u tri seta – 7:6, 7:5, 6:2.

Čak 55 minuta trajao je prvi set u kome je Lajal uspio da prvi dođe do brejka. Iskoristio je drugu set loptu i poveo 3:2. Ipak, odmah je Alcaraz uzvratio i nije dozvolio rivalu da potvrdi taj brejk.

Set je rešen u taj brejku u kome je Španac bio monogo sigurniji.

U drugom setu ponovo slična slika. Lajal je i ovoga puta bio taj koji je prvi došao do brejka, poveo je 2:0 i odmah zatim i sam pretrpio brejk.

Alcaraz je mogao do novog brejka u devetom gemu, ali je ipak na kraju morao da sačeka do 11. U narednom je svojim servisom potvrdio vodstvo od 2:0.

Španac je silovito ušao u treći set, otvorio ga je brejkom a zatim je dodao još jednom u petom gemu za prednost 4:1.

Lajal je uspio samo da spasi jednu meč loptu i izbjegne treći brejk u ovom delu meča. Svojim servisima je Alcaraz potvrdio pobjedu.

U drugom kolu, Alcaraza čeka bolji iz meča Ofner – Vukić.

REUTERS/Isabel Infantes

Daniil Medvedev opravdao je u potpunosti ulogu favorita i u meču prvog kola pobijedio Aleksandra Kovačevića.

Slavio je Medvedev rezultatom 6:3, 6:4, 6:2.

Jedan brejk na samom početku prvog seta, u drugom gemu, bio je dovoljan da peti nosilac reši ovaj deo meča u svoju korist.

Kovačević je imao tri prilike za brejk u devetom gemu prvog seta, ali bio je to ipak posljednji gem, Medvedev je spasio sve tri brejk lopte, i to vezane, i poveo 1:0.

U drugom setu samo jedna brejk lopta i to u sedmom gemu. Medvedev je uspio to da iskoristi i time je riješen i ovaj deo duela.

U posljednjem setu je Rus nanizao četiri osvojena gema odmah na početku, uz dva brejka. I sve je bilo jasno.

Kovačević je do kraja uspio samo da spasi dvije meč lopte, ali je Medvedev na kraju as servisom okončao posao nakon sat i 48 minuta.

U drugom kolu Medvedev će igrati sa boljim iz meča Alexandrea Mullera.