Australian Open: Osaka bez problema do duela sa Anisimovom

Tenis 19. jan 202211:38 0 komentara
REUTERS/James Gourley

Naomi Osaka bez problema je preskočila i drugu prepreku na Australian openu.

Osaka je u duelu drugog kola u dva seta savladala Madison Brengle za svega 66 minuta igre. Japanska teniserka pobjedu je upisala rezultatom 6:0, 6:4.

Apsolutnu dominaciju je 13. nosilac pokazala u prvom setu u kome nije prepustila nijedan gem rivalki, a napravila je tri brejka. Brengle je zapravo najveći optpor pružila u posljednjem gemu seta koji je bio i najduži i u kome je sapsila jednu set loptu.

U drugom dijelu seta vođena je mnogo ravnopravnija borba. U trećem i u petom gemu Brengle je imala po tri brejk lopte, ali je Osaka uspjevala da odoli.

Amerikanka je ipak prva došla do brejka osvojivši poen na četvrtu brejk loptu koju je imala u sedmom gemu, ali je odmah nakon toga izgubila svoj servis gem nakon čega je Osaka osvojila i naredna dva i završila posao uz novi brejk.

Osaki će protivnica u trećem kolu biti Amanda Anisimova koja je u drugom kolu eliminisala 22. nosioca Belindu Benčić.