Čilić razbio Medvedeva za četvrtfinale RG-a

Tenis 30. maj 202223:04 > 23:05 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Hrvatski teniser Marin Čilić igrat će u četvrtfinalu ovogodišnjeg Roland Garrosa nakon sjajne partije i pobjede od 6:2, 6:3, 6:2 koju je ostvario protiv drugog nosiocaa Danila Medvedeva.

Bio je ovo četvrti međusobni meč hrvatskog i ruskog tenisera te premijerna pobjeda Čilića koji nastavlja sa sjajnim igrama u Parizu ove godine. U četiri dosadašnje pobjede ispustio je samo jedan set i to protiv Mađara Fucsovicsa.

Protiv Balazsa je izgubio tek tri gema, protiv Simona pet, a protiv Medvedeva sedam gemova.

Sjajno je Čilić odradio cijeli meč te nije dozvolio drugom nositelju Roland Garrosa baš nikakvu šansu. U prve dvije dionice Čilić je imao tri break prilike i sve je tri iskoristio, dok Medvjedev nije ni došao u šansu za uzimanje servis gema suparnika.

U oba slučaja Čilić je prve break gemove u setovima pravio u isti trenutak, kod vodstva 3:2. S tim da je u prvom setu napravio još jedan za 6:2, dok je u drugom setu tek nešto malo duže odolijevao ruski teniser. Uvodna dva seta bila su gotovo tek za sat vremena igre.

U trećem setu Čilić nije nimalo spuštao gas, štaviše, sva drama isparila je vrlo brzo s terena jer je 20. nosilac Čilić osvojio četiri gema u nizu i time potpuno slomio uglednog suparnika.

U četvrtfinalu Čilić će igrati protiv sedmog nositelja Andreja Rubljova kojem je Talijan Sinner predao meč početkom trećeg seta i nakon 1:1 u setovima.