Damir Džumhur poslije dva sata plasirao se među osam najboljih challengera u Tunisu

Tenis 15. maj 202416:39 0 komentara
N1

Damir Džumhur pobijedio je Martina Landalucea 2:1 u setovima (6:0; 3:6; 6:4), nakon malo više od dva sata tenisa challengera u Tunisu.

Najbolji teniser Bosne i Hercegovine prikazao je potpunu dominaciju u prvom setu.

Doslovno je “pomeo” Španca za svega 28 minuta. Sarajlija je naprvio tri brejka i ekspresno poveo sa 1:0 u setovima (6:0).

Drugi set igrao se izjednačeno sa obje strane mreže, ali se bolje snašao u završnici drugog seta 323. teniser svijeta i sa dva brejka, u sedmom i devetom gemu, izjednačio na 1:1 i odveo duel u treći odlučujući set.

Landaluce je poveo 2:0 u trećem setu, ali Džumhur nije dozvolio iznenađenje. Odmah je uzvratio ribrejkom, zatim dobro servirao, te onda napravio još jedan brejk, koji nije ispuštao do kraja.

U osmini finala Džumhur će igrati protiv Clementa Tabura, trenutno 220. tenisera ATP liste iz Francuske.

Džumhur je drugi nosilac turnira, a za prvog nosioca je postavljen Valentin Vacherot, koji se nalazi na 120. mjestu najboljih tenisera planete.