Daniil Medvedev je drugi finalist Australian Opena

Tenis 28. jan 202212:26 3 komentara
REUTERS/Morgan Sette

Ruski teniser Daniil Medvedev drugi je finalist Australian Opena nakon što je u polufinalu sa 3:1 savladao Grka Stefanosa Tsitsipasa.

JOŠ NA TEMU AUSTRALIAN OPEN:

Medvedevu je za pobjedu bilo potrebno 2 sata i 33 minuta, a rezultat po setovima glasio je 7:6, 4:6, 6:4, 6:1.

Najviše drame viđeno je u prvom setu koji je Rus dobio u taj brejku 7:6. Vratio se Tsitsipas u drugom dijelu koji je riješio u svoju korist 6:4. Ovaj set su obilježile i prozivke Medvedeva na račun sudije jer je tolerisao navodno “coaching“ od strane Tsitsipasovog oca.

Ipak i pored vidne nervoze Daniil je uspio da uzme treći set zahvaljujući brejku u devetom gemu, a onda je u četvrtom setu potpuno demolirao indisponiranog Tsitsipasa.

Medvedev će u velikom finalu igrati protiv Španca Rafaela Nadala, a taj susret na rasporedu je u nedjelju.