Davis Cup: Damir Džumhur pobijedio Echarguija i donio prednost BiH

Tenis 04. mar 202213:48 > 14:53 0 komentara
Anadolija

Damir Džumhur pobijedio je 2:1 po setovima Moeza Echarguija 471. igrača svijeta na ATP listi nakon dva sata i 31 minute igre. BiH je tako povela sa 1-0 u meču Prve svjetske grupe Davis cupa protiv Tunisa.

U meču na kojem je viđen čak 21 brejk bolje se snašao teniser iz Bosne i Hercegovine i sa dosta problema savladao igrača iz Tunisa.

Početak prvog seta Echargui je odmah Džumhuru oduzeo servis, međutim bh. teniser u narednom gemu pravi ribrejk. Treći i četvrti gem prvog seta i jedan i drugi teniser bili su sigurni izgubivši samo po jedan poen na svojim servisima.

Novi brejk Tunižanin pravi u petom gemu, ali Sarajlija odgovara ekspresno i bez izgubljenog poena pravi drugi ribrejk u setu broj 1. U nastavku meča bosanskohercegovački teniser sigurno je odservirao i poveo sa 4-3. Zatim Damir pravi novi brejk i sigurno servira uz četiri vezana poena i osvaja prvi set 6:3.

Moez Echargui odlično je krenuo u drugi set i poveo sa 2-0. Džumhur pravi ribrejk i smanjuje na 2-1, ali Echargui pravi još dva brejka uz jedan Damirov ribrejk i dolazi do prednosti 6-3 i izjednačenja.

Treći set donio je nevjerovatnih prvih deset gemova u kojima ni Damir ni Moez nisu uspjeli uzeti nijedan gem na svojim servisima. U tom trenutku je bilo 5-5. Iako je teniser Tunisa servirao za meč kod rezultata 5-4 u trećem setu. Damir je napokon odservirao dobro poveo 6-5 i napravio novi brejk pobijedivši 7-5 u trećem setu.

Drugi meč za Bosnu i Hercegovinu protiv Tunisa igraće Mirza Bašić protiv Maleka Jazirija nešto poslije 14 sati.

Sutra su na programu dublovi. Tunižanska kombinacija Malek Jaziri/Moez Echargui igraće protiv bh. dubla Tomislav Brkić/Mirza Bašić.