Đoković i Alcaraz odigrali najduži set Wimbledona, 13 puta viđeno izjednačenje

Tenis 16. jul 202319:06 0 komentara
REUTERS/Toby Melville

Osvajač najviše grand slamova u historiji tenisa Novak Đoković igra finale Wimbledona protiv Carlosa Alcaraza, a šampiona će odlučivati peti set.

Alcaraz je u taj-brejku dobio drugi set, poslije olako izgubljenog prvog (6:1) i u drugom dijelu igre je iskoristio slab Novakov servis i njegove greške iz bekhenda.

Peti gem trećeg seta bio je iscrpljujući za obojicu finalista. Poslije čak 13 izjednačenja, Alcaraz je iskoristio sedmu brejk loptu i došao do duplog brejka 4:1, nakon što su igrali jedan gem skoro 26 minuta.

Brojne svjetske zvijezde prate veliko finale Wimbledona (FOTO)

Đoković je kratkim poenima dobio prvi set, u drugom su se igrale duže razmene koje je sve češće počeo da dobija Alcaraz i taj set je na kraju potrajao čak 85 minuta.

Toliko ponekad traju mečevi na mastersima ili u ženskom singlu, a Đoković i Alkaraz su najbolje ostavili za finale.

Tih sat i 25 minuta je i najduži set na Wimbledonu tokom čitavog turnira, završenog u taj-brejku nevjerovatnim riternom Alcaraza na servisu protivnika.