Đoković kroz dramu do polufinala Pariza!

Tenis 03. nov 202323:22 0 komentara
REUTERS/Stephanie Lecocq

Novak Đoković plasirao se u polufinale mastersa u Parizu pošto je u tri seta pobijedio Danca Holgera Runea rezultatom 7:5, 6:7 (3), 6:4 za dva sata i 47 minuta velike borbe.

Prvi igrač svijeta se revanširao 16 godina mlađem Skandinavcu za prošlosezonski poraz u finalu turnira u prijestolnici Francuske i u subotu u 16:30 će za plasman u finale igrati protriv Alexa De Minaura ili Andreya Rubleva.

Drugi polufinali par su Grigor Dimitrov – Stefanos Tsitsipas, a taj duel će početi u 14 sati.

Danac, trenutno sedmi igrač svijeta, bio je jedan od rijetkih tenisera na turu koji je do danas mogao da se pohvali da ima pozitivan skor protiv Srbina – sada je 2:2.

Novak je šest puta osvajao titulu u Parizu, a ukupno ima 39 masters trofeja.

U prvom setu nije bilo brejk lopte sve do ključnog 12. gema, kada je Đoković iskoristio prvu šansu da rivalu oduzme servis. Dovoljno da osvoji prvi set rezultatom 7:5.

Prvi igrač svijeta je u trećem gemu drugog seta dozvolio Dancu da napravi brejk bez izgubljenog poena, ali je već u sljedećem odgovorio. Nole je kod rezultata 5:4 imao meč loptu, međutim, Rune je uspio da se izvuče i potom odlično odigra taj brejk za 1-1.

Odlučujući dio meča praktično je rešen u trećem gemu kada je Đoković napravio brejk i potom na svoj servis bio više nego siguran. Do kraja meča izgubio je samo tri poena, u svakom gemu na svoj servis po jedan.