Đoković uz veliku dramu savladao Rubleva i izborio finale Mastersa u Parizu!

Tenis 04. nov 202320:15 0 komentara
REUTERS/Stephanie Lecocq

Novak Đoković savladao je Andreya Rubleva sa 2:1 u setovima i nakon velikog preokreta izborio finale Masters turnira u Parizu.

Rezultat po setovima glasio je 5:7, 7:6, 7:5. Novaku je za pobjedu bilo potrebno 3 sata tenisa!

Đoković će u velikom finalu snage odmjeriti sa Grigorom Dimitrovim koji je bio bolji od Stefanosa Tsitsipasa.

Odlično je počeo polufinalni okršaj protiv čovjeka kojeg je pobijedio u četiri od pet duela i na posljednja tri vezana meča. Napravio je brejk u prvom gemu i najavio ishod kakav se gledao u posljednje vrijeme u okršajima ove dvojice tenisera.

Međutim, Rublev nije klonuo duhom i momentalno je vratio brejk. Potom je odbranio svoj servis i poveo 2:1. Od tada se promijenio momentum. Novak nije stizao do brejk lopti, a Rublev je iz gema u gem pretio da oduzme servis prvog tenisera svijeta.

I konačno je uspio u 12. gemu. Iskoristio je prvu brejk lopti i samim tim osvojio prvi set – 7:5. Đoković do novih brejk lopti, prvih još od prvog gema meča, dolazi tek u petom gemu drugog seta. I tada je došao do tri vezane brejk lopte. Ali Rus se iskobeljao, vezao pet poena i odbranio servis.

Do kraja seta imao je Novak još jednu brejk loptu, ali je nije iskoristio i morao je dva puta da servira za ostanak u meču. Međutim, kao i tokom čitavog seta, ni u ta dva gema nije Rusu dozvolio nijednu brejk priliku, pa je taj-brejk odlučivao. A tu već, kao po tradiciji, Novak dominira. Sa dva mini brejka dobio je taj-brejk 7:3 i izjednačio u setovima.

Imao je Đoković u ranoj fazi trećeg seta dve vezane brejk lopte. Međutim, Rublev je obje spasio i poslije toga nije bilo brejk lopti sve do 12. gema. Novak je iskoristio prvu i plasirao se u treće vezano finale u Parizu, ukupno deveto.