Đoković za historiju: Razbio Ruuda u finalu RG za 23. Grand slam titulu

Tenis 11. jun 202318:24 0 komentara
REUTERS/Clodagh Kilcoyne

Najbolji teniser današnjice, Novak Đoković, ispisao je historiju osvojivši 23. Grand Slam titulu u karijeri. Srbin je u velikom finalu Roland Garrosa savladao Norvežanina Caspera Ruuda sa 3:0 u setovima i postao prvi kojem je ovo uspjelo u karijeri.

Đokoviću je za pobjedu bilo potrebno 3 sata i 14 minuta igre, a rezultat je po setovima glasio 7:6, 6:3, 7:5.

Đoković je krenuo u svom stilu. Novak je u prvom poenu napravio mini brejk, potom je osvojio oba na svoj servis za velikih 3:0.

Potom je Novak još jednom oduzeo servis protivniku za 4:1 i lako dovršio posao za vodstvo od 1-0 u setovima. Uvodni deo meča trajao je sat i 21 minut.

U drugom setu je doslovno razbio Norvežanina. Nije mu dao mnogo prilike za igru, riješio ga je u svoju korist sa 6:3, a za to mu je bilo potrebno 50 minuta igre.

U trećem setu igralo se doslovno gem za gem, ali je Đoković u 11. gemu napravio brejk, nakon toga ga servisom potvrdio i došao do velikog trijumfa.