Fritz namučio Đokovića, ali prvi reket svijeta se plasirao u polufinale Australian Opena

Tenis 23. jan 202410:28 0 komentara
REUTERS/Issei Kato

Prvi reket svijeta Novak Đoković savladao je Amerikanca Taylora Fritza sa 3:1 u setovima i izborio plasman u polufinale Australian Opena.

REUTERS/Eloisa Lopez
REUTERS/Tracey Nearmy
REUTERS/Edgar Su

Imao je mnogo problema Đoković protiv raspoloženog Amerikanca, ali je na kraju poslije tri sata i 47 minuta igre izborio plasman u polufinale prvog Grand slam turnira sezone.

Rezultat po setovima glasio je 7:6, 4:6, 6:2, 6:3.

Meč je obilježilo što je Novak propustio prvih 15 brejk lopti na meču, što mu se nije desilo u karijeri. Ipak, na kraju je iskoristio brejk lopte kada je bilo najpotrebnije uz neke fantastične poteze.

Đoković je iskoristio četiri brejk lopte od 21, ali svaki put kada je trebalo. Od sredine trećeg seta je podigao nivo igre i tako slomio otpor Amerikanca koji od tog trenutka nije mogao da pronađe odgovor.

Bio je to veoma zanimljiv meč u kojem smo vidjeli pregršt uzbuđenja. Prvi gem je trajao preko 15 minuta i najavio je ono što ćemo gledati u ovom polufinalu.

Do kraja prvog seta nismo vidjeli brejk, ali je Novak posle nekolicine fenomenalnih poena u taj-brejku uspeo da dođe do prednost, a potom i gestikulira publici da ih „nije čuo“.

U drugom setu Fritz igra fantastično u trenucima u kojima se suočava sa najvećim pritiskom. Do kraja seta Đoković je imao ukupno 15 brejk-lopti, ali nije iskoristio nijednu. Fritz je u sedam poena, u kojima se u drugom setu suočavao sa brejk-loptom, napravio as, pet winnera i iznuđenu grešku rivala. Novak je ostao bez brejka, iako nije napravio nijednu grešku!

Fritz na krilima brejka ostvarenog na startu seta dolazi do prednosti i osvaja drugi set za poravnanje – 1:1.

U trećem setu vidno opada stepen otpora Fritza, Đoković pravi dva brejka i vraća prednost u setovima.

U četvrtom setu vidjeli smo nova uzbuđenja, Fritz se nije predavao, ali Đoković na kraju ostaje mnogo mirniji i dolazi do pobjede u svom 102. nastupu na Australian openu u proslavljenoj karijeri. Novak tako nastavlja juriti 11. titulu u Australiji, ali i 25. Grand slam u karijeri.

Đoković će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Jannik Sinner – Andrey Rublev.