Hattrick Tsitsipasa u Monte Karlu: Casper Ruud nemoćan protiv Grka

Tenis 14. apr 202416:54 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Stefanos Tsitsipas treći put u karijeri podigao je pobjednički pehar u Monte Carlu. Grk je u finalu turnira iz serije 1000 savladao Norvežanina Caspera Ruuda 6:1, 6:4.

Prethodno je Tsitsipas slavio u Kneževini 2021. i 2022. godine. Ovo mu je ubjedljivo najuspješnije takmičenje na kojem je učestvovao.

Prvi set je protekao u potpunoj dominaciji Grka. Napravio je brejk u trećem gemu, a onda u narednom spasio tri brejk lopte. To je praktično prelomilo prvi dio igre. Uslijedila su još tri gema za Tsitsipasa za vodstvo od 1:0.

Mnogo napetije bilo je u drugom setu. Ruud je propuštao brejk lopte u prvom i trećem gemu, a onda i još tri u petom gemu. Na drugoj strani Grk je propustio samo jednu šansu da oduzme servis rivalu. Međutim, sve do desetog gema nije bilo brejka.

A onda je Tistipas krenuo u odlučujući napad. Stigao je do brejk, ujedno i meč lopte. Odmah je realizovao za veliku pobjedu.