Hurkacz savladao Medvedeva i izborio četvrtfinale Wimbledona

Tenis 06. jul 202116:02 0 komentara
REUTERS/Peter Nicholls

Poljski teniser Hurbert Hurkacz savladao je Rusa Daniila Medvedeva rezultatom 3:2 u setovima i izborio četvrtfinale Wimbledona (2:6, 7:6, 3:6, 6:3, 6:3).

Igrači su nastavili jučerašnji meč na Centralnom terenu pri vodstvu Medvedeva od 2:1 u setovima i vodstvom Hurkacza od 4:3 u četvrtom setu. Poljak je odmah na početku napravio gem i sigurnim servisom došao do 2:2 u setovima.

Medvedev nije nikako uspio da se snađe na terenu, pokazivao je mnogo nervoze, a u trećem setu je izgubio servis bez osvojenog poena. Hurkacz je osvojeni brejk odbranio bez većih problema i na kraju slavio veliku pobjedu.

Poljski teniser će polufinalni meč igrati već sutra, a za protivnika će imati velikog Rogera Federera.