Kontroverzna pobjeda Tsitsipasa, Sinner će biti ljut!

Tenis 13. apr 202416:36 0 komentara

Grčki teniser Stefanos Tsitsipas pobijedio je Jannik Sinnera 6:4, 3:6, 6:4 u polufinalu mastersa u Monte Carlu.

Počeo je Grk motivisano, već u prvom gemu imao brejk loptu, a do brejka je stigao u trećem gemu, i to duplom greškom rivala.

Nije prvi put u Monte Carlu da je Sinner nešto „sporije“ počeo meč, ali sada je rival to iskoristio – Tsitsipas je stajao blizu linije, dobro branio bekhend stranu i odlično servirao.

Do kraja prvog seta Grk nije imao problema – zapravo, izgubio je samo šest poena u pet gemova na svoj servis u prvom setu (6:4).

Sinner je uzvratio već na startu drugog seta i brzo poveo sa 3:0, potom imao i šansu za dupli brejk, a onda je došao red na Tsitsipasa i njegove šanse.

Propustio je jednu brejk priliku pri rezultatu 2:4, a u gemu u kojem je Sinner servirao za 1-1, imao je Grk čak pet brejk prilika, mahom na drugi servis rivala. Nijednu nije realizovao, Sinner je tada bio na visini zadatka i na kraju je iskoristio drugu set loptu – 6:3.

To kao da je demoralisalo Grka, koji prepušta brejk na startu trećeg seta. A onda se desio vjerovatno i presudni trenutak u meču.

REUTERS/Denis Balibouse

Sinner je imao je brejk loptu za dupli brejk, Grk je na drugi servis poslao loptu prilično u aut, ali i linijski sudija nijemi. Džaba je poslije (izgubljenog) poena Sinner zaokruživao trag, tada je već bilo kasno.

Tsitsipas je izvukao taj gem, Sinner se mučio s kretanjem i tražio je medicinski tajm aut, a Stefanos je ponovo pronašao samopouzdanje, preciznije napadao i došao do velikog trijumfa.

Sada je nadomak treće titule u Monte Carlu, ukupno 11. u karijeri.